Spruzit koncentrat na szkodniki EC

EKO-INSEKTYCYD o działaniu kontaktowym, w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej.

  • Możliwość stosowania w rolnictwie ekologicznym.
  • Szybkie interwencyjnie działanie.
  • Zwalcza wszystkie stadia rozwojowe szkodników łącznie z jajami.
  • Zawiera substancje pochodzenia naturalnego.
  • Szeroki zakres zwalczanych szkodników.
Produkty-Spruzit

Opis produktu

Produkt pochodzenia naturalnego. Zawiera dwie naturalne substancje: olej roślinny (olej rzepakowy) i pyretryny (substancja pozyskiwana z kwiatu złocienia dalmatyńskiego). Produkt może być stosowany w rolnictwie ekologicznym. Spruzit jest insektycydem działającym kontaktowo. Wykazuje podwójny mechanizm dzięki synergii dwóch substancji. Po zastosowaniu produktu substancja pyretrum atakuje w krótkim czasie układ nerwowy owadów, które już po kilku minutach tracą zdolność koordynacji ruchów i stopniowo ulegają paraliżowi. Natomiast dodatek oleju rzepakowego działa w sposób fizyczny – na powierzchni ciała szkodnika tworzy film, powodujący uduszenie się owadów i roztoczy.

Wielkość opakowania

  • 5 l
  • 10 l

Zawartość substancji czynnej

Pyretryny (substancja z grupy naturalnych pyretryn) – 4,59 g/l (0,54%),  olej rzepakowy (produkt pochodzenia naturalnego) – 825,3 g/l (90,0%).

Zalecenia i dawki

Produkt można stosować w wielu uprawach i w różnych fazach rozwojowych roślin. Stąd niezwykle istotne jest dobranie odpowiedniej dawki. W tym celu skontaktuj się z naszym doradcą lub zapoznaj się z etykietą produktu.

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć szczególną uwagę na stosowane zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i symbole ostrzegawcze umieszczone w etykietach oraz przestrzegaj zalecanych środków bezpieczeństwa.