Pułapka SuzuTrap

Pułapka SuzuTrap przeznaczona jest do monitorowania lotów muszki plamoskrzydłej – Drosophila suzukii w miejscach jej potencjalnego występowania. Stosuje się ją na plantacjach owoców miękkich, gdzie szkodnik stanowi bardzo duże zagrożenie. Pułapkę można używać również do masowych odłowów muszek jako metoda ograniczania liczebności populacji.

Co wyróżnia Pułapkę SuzuTrap?

  • Wysoka skuteczność odłowu muszki Drosophila suzukii
  • Innowacyjny skład płynu wabiącego potwierdzony badaniami
  • Prosty sposób montażu i obsługi pułapki
  • Możliwość wielokrotnego stosowania pułapki
  • Wysoka selektywność – nie odławia dużych owadów
  • nie zawiera pestycydów ani feromonów
Pułapka_i_płyn
Produkcja naturalna

Jak działa zestaw do monitoringu lotu muszki plamoskrzydłej - SuzuTrap?

Płyn wabiący jest mieszaniną różnych składników spożywczych. Nie zawiera żadnych pestycydów ani feromonów. Wykazuje szczególnie silne właściwości przywabiania muszki plamoskrzydłej. Cechą charakterystyczną płynu jest jego bardzo niskie napięcie powierzchniowe. Dzięki temu muszki po zetknięciu się z płynem natychmiast toną, nie mając możliwości ucieczki. Odpowiedni kształt i kolorystyka pułapki podnoszą jej wartość użytkową i właściwości wabienia muszek.

Siatka umieszczona w otworach wlotowych decyduje o częściowej selektywności pułapki – nie odławiają się większe owady niż Drosophila suzukii. Pułapka ma bardzo solidną budowę. Może być użytkowana nawet przez kilka sezonów. Pułapka i płyn są sprzedawane oddzielnie.

Gdzie można kupić pułapkę SuzuTrap i płyn wabiący?

Zakupu można dokonać poprzez dedykowaną produktowi stronę internetową http://www.suzutrap.pl gdzie znajdują się informacje nt. Muszki plamoskrzydłej Drosophila suzukii, pułapki SuzuTrap oraz interaktywny  Formularz zamówienia, który automatycznie wylicza koszty zakupu pułapki oraz płynu wabiącego.

Firma SYMBIOZ Sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem pułapki  SuzuTrap oraz płynu wabiącego.