FlorBac

FlorBac jest biologicznym insektycydem przeznaczonym do selektywnego zwalczania gąsienic szkodliwych motyli. Preparat wykazuje bardzo szybkie i skuteczne działanie. Poprzez działanie żołądkowe, po spożyciu bakterii i kryształów protoksyn, gąsienice natychmiast przestają żerować, a następnie po aktywacji kryształów w przewodzie pokarmowym giną po 24–72 godzinach. Preparat na szkodniki działa w sposób żołądkowy i powierzchniowo na roślinie.

  • Możliwość stosowania w produkcji ekologicznej.
  • Szerokie spektrum działania na szkodniki.
  • Bardzo szybki efekt działania.
  • Bez pozostałości.
  • Selektywny i bezpieczny dla środowiska.
  • Idealny w rotacji przeciwdziałaniu odporności konwencjonalnych insektycydów.
Florbac_strona

Innowacyjność produktu

FlorBac jest unikatowym na świecie biologicznym insektycydem, zawierającym naturalny, silny szczep (ABTS-1857) drobnoustroju Bacillus thuringiensis aizawai (Bta). FlorBac zawiera białka toksyn owadobójczych, które zwykle występują w innych podgatunkach Bt (typowe Bta i Btk). Jednak FlorBac ma w składzie zrównoważoną ich mieszankę. Zawiera cztery silne białka toksyn i zarodników, które atakują szkodniki w sposób synergiczny i ze zwiększoną skutecznością, z którymi niewiele produktów biologicznych może się równać. Wyselekcjonowane w sposób kontrolowany toksyny oraz ich przebadana kompozycja zapewnia o skuteczności i efektywności działania preparatu na wiele szkodników.

Wielkość opakowania

1 kg

Zawartość substancji czynnej

Bacillus thuringiensis var. aizawai szczep ABTS-1857 (z grupy organizmów mikrobiologicznych) – 54% (540 g/kg)*
*15000 IU/mg

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć szczególną uwagę na stosowane zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i symbole ostrzegawcze umieszczone w etykietach oraz przestrzegaj zalecanych środków bezpieczeństwa.