FERTIPEN S

FERTIPEN S jest innowacyjnym preparatem dolistnym na bazie nanosiarki terpenoidowej. FERTIPEN S posiada naukowo przebadany skład, który nadaje produktowi wyjątkowe zalety:
  • FERTIPEN S jest skuteczny i trwały.
  • FERTIPEN S jest odporny na zmywanie w przypadku obfitych opadów.
  • FERTIPEN S jest łatwy w użyciu
Fertipen S 5l_png2

Opis produktu

Wyjątkowy skład innowacyjnego preparatu dolistnego FERTIPEN S pozwala na stosowanie niewielkiej dawki na hektar co przekłada się na ograniczą ilość zabiegów. FERTIPEN S ułatwia przygotowanie mieszaniny i poprawia jej jakość. FERTIPEN S ma dużą wydajność w przeliczeniu na powierzchnię uprawy. Ta cecha oraz odporność na zmywanie i niewielkie ilości podczas stosowania, sprawia, że jest to doskonały produkt do zbiegów, w których wymagana jest mała ilość wody.

FERTIPEN S jest kompatybilny z większością środków ochrony roślin z wyjątkiem preparatów zawierających olej. W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących mieszania FERTIPEN S z innymi produktami, prosimy o kontakt z naszymi Doradcami technicznymi.

Wielkość opakowania

  • 5 l
  • 20 l

Skład

Siarka (S): 700 g/l

Dawki i termin stosowania

Jabłoń, grusza

Stosować w okresie intensywnego wzrostu roślin co 5-10 dni. Ilość preparatu dobierać według stężeń od 0,5% do 0,6% (0,5L-0,6L na 100L wody). Zalecana ilość wody 500-600L na ha. Ilość wody dobierać względem wielkości i miąższości korony. Nie stosować w okresie kwitnienia.

Czereśnia, wiśnia, śliwa

W stadium rozwoju pąków dawka 2,5 – 5 l/ha. Dodatkowe zabiegi są zalecane, aż do stadium zawiązywania owoców w dawce 2,5 – 3 l/ha. Nie stosować FERTIPEN S pod wysokim ciśnieniem.

Truskawki

Wykonać zabieg przed kwitnieniem i po zbiorach w dawce między 3 a 5 L na ha. Zabiegi po zbiorach mają na celu stworzenie rezerwy odżywczej.

Rośliny jagodowe

Przed kwitnieniem w dawce 2 do 3L na ha, ale również po zbiorach w celu utworzenia rezerwy odżywczej.

Kapusta

Jak tylko powierzchnia liści jest wystarczająco duża w dawce od 2,5 do 5L na ha. Od 1 do  zabiegów w cyklu wegetacyjnym.

Cebula, por

Od stadium 2 liści w mieszaninie z preparatami uzupełniającymi składniki odżywcze i/lub z azotem w dawce 2,5 do 5L na ha.

Pomidor, ogórek, marchew

Stosować w dawce od 2,5 do 5L na ha w zależności od zapotrzebowania i tempa wzrostu roślin.

Winorośl

Stosować w dawce od 2,5 do 5 L na ha w zależności od tempa wzrostu roślin.

Rzepak

Stosować od 2 do 4 L na ha w 200 litrach wody. Pierwszy zabieg wykonać po rozpoczęciu wegetacji na wiosnę. Powtórzyć w razie konieczności. Uprawy roślin krzyżowych (kapustnych) cechują się dobrym przyswajaniem siarki drogą dolistną, aż do połowy kwitnienia, nawet przy niedoborach widocznych na liściach.

Zboża

1-2 zabiegi co 10-15 dni od stadium wschodów. Dawka od 1 do 3 L na ha. Dostarczenie późne (cel:wzrost białka): 1 zabieg podczas kwitnienia.

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć szczególną uwagę na stosowane zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i symbole ostrzegawcze umieszczone w etykietach oraz przestrzegaj zalecanych środków bezpieczeństwa.