CANION Ca

CANION Ca to dolistny nawóz wapniowo-azotowy w nowatorskiej technologii cieczy jonowych

Czym się wyróżnia CANION Ca?

  • zapewnia szybkie i efektywne nawożenie wapniem
  • zwiększa jędrność i przedłuża trwałość owoców
  • ogranicza występowanie chorób przechowalniczych
  • ogranicza pękanie owoców
  • wpływa na prawidłową kondycję i wzrost roślin
  • reguluje gospodarkę hormonalną roślin

Pozwolenie MRiRW Nr 712/22 (z dnia 28 lipca 2022)

ID 5197-wizka-karnister-Canion 5L_REV-202006-1-0-0 front

Opis produktu

Canion Ca to skoncentrowany, rozpuszczalny w wodzie nawóz zawierający wapń. Przeznaczony jest do aplikacji dolistnej upraw drzew owocowych, krzewów jagodowych, warzyw w gruncie i pod osłonami.

Canion Ca to innowacyjne rozwiązanie w dostarczaniu wapnia dla roślin. Dzięki zastosowanej przełomowej technologii cieczy jonowych pobieranie wapnia przez rośliny jest szybsze, bardziej efektywne i bardziej bezpieczne w porównaniu do tradycyjnych form nawozów. Preparat Canion Ca poprawia jędrność i zdolność przechowalniczą owoców. Ogranicza występowanie chorób przechowalniczych, np. suchej zgnilizny wierzchołkowej pomidora i papryki, gorzkiej plamistości podskórnej jabłek.

Po aplikacji tradycyjnych form nawozów może wystąpić krystalizacja cząstek nawozów, na opryskanej powierzchni. Ten niekorzystny proces ogranicza pobieranie składników nawozu oraz wpływa na większe ryzyko uszkodzeń tkanki roślin. Innowacyjna technologia cieczy jonowych jest przełomowym rozwiązaniem w nawożeniu roślin, pozwalającym na uniknięcie tego niekorzystnego zjawiska.

Ciecze jonowe nazywane są solami płynnymi. Zachowują swoją płynną postać w temperaturze otoczenia. Silnie absorbują się na opryskiwanej powierzchni, tworząc jednolitą uporządkowaną warstwę (film). Po aplikacji preparatu nie występuje krystalizacja cząstek nawozu na powierzchni rośliny, co ma korzystny wpływ na jego właściwości.

Wielkość opakowania

  • 5 l

Skład

Canion Ca to nawóz zawierający:

  • wapń (Ca) 11% [15,2% CaO]
  • azot (N) 9%

w innowacyjnej formulacji stymulującej działanie nawozu.

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć szczególną uwagę na stosowane zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i symbole ostrzegawcze umieszczone w etykietach oraz przestrzegaj zalecanych środków bezpieczeństwa.